Ферменти

Правильне вигодовування тварин і птиці – складова частина успішного розвитку сільськогосподарської та тваринницької галузей. Важливо не лише підібрати якісні корми, насичені важливими елементами, але ще й отримати їх максимальну засвоюваність організмом тварини. Для прискорення протікання біохімічних процесів в організмі, кращого перетравлення їжі та її засвоюваності необхідні ферменти.

Ферменти – це білки, що складаються з амінокислотних ланцюжків і молекулярних сполук. Вони допомагають отримати і засвоїти максимальну кількість корисних речовин.  Швидкість протікання біохімічних реакцій із застосуванням ферментів збільшується в сотні разів. Крім того, ферменти допомагають тваринам перетравлювати їжу, яка іноді не повністю підходить для вигодовування.

Організм тварин і сам виробляє частину ферментів, але їх кількість вкрай незначна, тому ефективність травного процесу не перевищує 10%. Крім цього ферменти допомагають знизити кількість відходів у тварин, тим самим допомагаючи і навколишньому середовищу.

Введення ферментних препаратів дозволяє змінити наступні виробничі показники у тваринництві та птахівництві:

  • кормова цінність раціонів зростає на 5-10% за рахунок більш повного вилучення поживних речовин і вивільнення енергії. При цьому їх засвоюваність підвищується на 6-10%;
  • знижується витрата кормів на одиницю продукції на 5-14%;
  • зростає продуктивність тварин і птиці на 5-12 %;
  • з’являється можливість заміни таких дорогих компонентів кормів як кукурудза та соєвий шрот, більш дешевими (пшениця, ячмінь, овес, жито, соняшникові шрот та макуха) з підвищеним вмістом клітковини, без зниження продуктивності;
  • зменшується кількість і вологість посліду і, як наслідок, вологість підстилки;
  • поліпшується екологічна ситуація навколишнього середовища за рахунок більш повного засвоєння азоту та фосфору організмом тварин та зниження викиду цих речовин у навколишнє середовище на 20-40%.

Отже, правильний підбір і використання ферментних препаратів в кормовому виробництві дає можливість знизити витрати на годівлю та підвищити продуктивність тварин і птиці, при тих же затратах на виробництво.