Протеїнові добавки

Для повноцінного розвитку сільськогосподарських тварин і птиці їм потрібен якісний корм, який зможе задовольнити всі потреби організму в білках, вітамінах та мінералах. Рослинні корми, які є основою корму в сільськогосподарській галузі, бідні на ці важливі елементи, тому тварини можуть відчувати дефіцит багатьох із них. Все це негативно впливає на темпи і ефективність проросту молодняка.

Протеїн в організмі виконує три важливі функції:

  • Будівельну;
  • Енергетичну;
  • біологічну.

Будівельна – це забезпечення всіх тканин, органів і м’язів необхідною кількістю матеріалу для синтезу білків організму. Енергетична функція полягає в постачанні білків, як джерела енергії. Хоча в раціоні тварин не менш важливим джерелом енергії є жири та вуглеводи. Біологічна функція полягає в тому, що протеїни, які є складовою частиною ферментів та гормонів, беруть участь у прискоренні біохімічних процесів і регулюють обмін речовин всередині клітин.

Тож, білки є головною складовою частиною всіх живих клітин. Вони входять до складу їх мембран і органел. Близько 30% всіх білків тіла знаходиться в м’язах, 20% – в кістках і сухожиллях, та 10% – в шкірі. Білки є основою всіх життєво важливих процесів (розмноження, зростання, розвитку, продуктивності), та входять до складу ферментів, гормонів та імунних тіл.

На допомогу приходять готові протеїнові добавки, вітамінні та мінеральні комплекси. Протеїни займають одну з найважливіших ланок в раціоні тварин. Вони поділяються на дві великі групи: прості та складні білки. У зернових кормах більшою мірою присутні прості білки, в трав’яних – складні.

В якості протеїнових добавок у тваринництві, особливо для свиней та птиці, використовують білкові концентрати:

  1. HP 310 (Сирого протеїну 56%);
  2. НР Avistart (Сирого протеїну 55.5%);
  3. HP 110 (Сирого протеїну 57.5%);
  4. Соєвий концентрат;
  5. Дріжджі кормові 40,5%;
  6. Барда зернова після спиртова суха 30%.