Замінники молока для телят на молочній основі з лляним концентратом

Замінник молока за біологічною цінністю в харчуванні молодняка різних видів сільськогосподарських тварин майже не поступається натуральному молоку.

При приготуванні замінника молока на молочній основі для телят до складу корму додають рослинні жири (17-20%), солі макро- і мікроелементів, препарати антибіотиків, вітамінів, речовини, що підвищують апетит тварин і смакові якості готового замінника. Рослинні олії містять більше ненасичених жирних кислот, ніж тваринні жири.

Ремонтний молодняк у перші тижні життя (до 5 тижня) має отримувати або незбиране молоко, або замінник молока на молочній основі з лляним концентратом. Якщо сільськогосподарська ферма може купити високоякісний замінник молока, до складу якого входить молочний протеїн та якісні добавки (а ціна продукту дешевша за незбиране молоко) тоді краще й вигідніше використати саме замінник молока. До того ж незбиране молоко має свої недоліки за рахунок недостатньої кількості мікроелементів, особливо заліза. Замінник молока, у свою чергу, більш збалансований за поживними речовинами та краще адаптований під вік телят. Щоб забезпечити теля енергією, за день йому потрібно згодувати близько 7 кг незбираного молока або 1 кг замінника молока. Тому використання замінника молока не лише вирішує економічне питання, а й покращує здоров’я телят різного віку.